Історія школи

Наше місто має давню історію, багаті культурні традиції. Чугуїв - місто-фортеця, Чугуїв - батьківщина видатного художника І.Ю. Рєпіна, Чугуїв - промисловий і культурний центр, Чугуїв - гордість і любов тисяч жителів, що пов'язали з ним свою долю.
Ось вже 65 років відкриває свої двері перед учнями чудова, затишна, добра наша школа. А почала вона своє існування в грудні 1946 року як філіал Преображенської школи, що розмістилась в двох одноетажних аракчеєвських будівлях.

Протягом життя школи, її очолювали успішні керівники: завідуючі А.І.Лебедєва та С.А. Євграфова, директора - П.І. Дудіна, Г.С. Юрченко, О.П.Лемента, А.І. Цуканов, Н.В. Петренко, Н.Ф. Цимбал, Л.Д. Подя, М.І.Кришталь. 1 вересня 2005 року "ключі" від школи передані Юлії Павловні Єрошенко.
Ідея будівництва нової просторої школи належить талановитому Миколі Івановичу  Кришталю. Ця ідея стала його мрією та сутністю директорської долі. Свій порядковий номер 6 школа отримала ще в 1949 році. В тому ж році вона стала семирічною, а в 1960 - восьмирічною. Статус загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів наша школа отримала в 1983 році завдяки далекоглядності та завзятості М.І. Кришталя. В 1994 році нова будівля школи була зведена - велика, світла, з двома спортивними залами, актовим залом, бібліотекою, медичним кабінетом, з двома кабінетами з обслуговуючої праці, столовою, комп'ютерним класом, теплицею.

Наша школа носить ім'я Тричі Героя Радянського Союзу Івана Микитовича Кожедуба. В 1998 році ветеранська організація мікрорайону "Авіатор" та педагогічний колектив школи клопотали перед міською владою про привласнення імені цього прославленого льотчика, почесного громадянина Чугуєва. І 15 травня 1998 року таке рішення було прийняте.
Іван Микитович Кожедуб народився 8 червня 1920 року в сім'ї селянина в селі Ображіївка Сумської області.

У 1940 році закінчив Чугуївську військову авіаційну школу льотчиків. Служив в ній інструктором. В кінці 1942 року був відправлений на фронт. За роки війни відважний льотчик здійснив 330 бойових вильотів, провів 120 повітряних боїв та збив 62 літаки противника. Радянська батьківщина високо оцінила його бойові заслуги: Івану Микитовичу було присвоєно звання Героя Радянського Союзу тричі.
З 1945 року щорічно Іван Микитович приїздив в Чугуївське авіаційне училище, часто відвідував школу, спілкувався з учнями.
Тісна дружба пов'язує педагогічний колектив та учнів школи з бойовим соратником і побратимом Кожедуба Іваном Васильовичом Фьодоровим. Листування двох Іванів продовжувалось до останнього дня життя Івана Микитовича. Іван васильович Фьодоров передав в шкільний музей свій унікальний архів, де зібрані листи, фотоматеріали, особисті речі Кожедуба.
Гордістю школи є її випускники. Ми пишаємось тим, що в нашій школі вчились наші вчителі - Романова Ольга Вікторівна, Тур Ірина Іванівна, Гриднєв Володимир Михайлович, Запорожець Олена Петрівна, Шульгіна Ірина Олександрівна, Корнєєва Євгенія Василівна, психолог відділу освіти - Оринко Марина Олександрівна.